mamka

Mamince na podzim 2014 začaly padat vlasy, velmi jí začala svědit kůže na celém těle. Na hlavě měla tlustou krustu suché kůže, jinak měla kůži velmi citlivou, téměř průsvitnou.  Pleť na obličeji měla ošklivou, tak ji maskovala částečně make-upem. Nelepšilo se to. Maminka pracuje s lidmi, takže tento stav jí hodně zhoršil i psychiku a už se poohlížela po paruce. V Praze obešla snad všechny lékařské specializace a podstoupila velké množství testů. Alergologie, interna… na nic se nepřišlo. Všichni jí tvrdili, že je zdravá. Pouze jí přidali hormony a na kůži kortikoidy.

Když se to nelepšilo, vzpomněli jsme si na reflexní terapii, která už nám dříve pomohla a vždy se později výsledky u lékařů potvrdilo to, co nám paní řekla. Terapeutka mamince tentokrát řekla, že to vypadá na otravu těžkými kovy z ryb (mamka si pak vzpomněla, že cca 3 týdny před tím, než jí začaly padat vlasy, snědla nakládané ryby „pepřenky“, po nichž se pozvracela). Zpětně si říkám, jaká to musela být otrávená šarže, když i po neúplném strávení mamka dopadla, jak dopadla. V té době ještě dávali dohromady v práci archiv a mamka se nadýchala hodně prachu (na alergii už leta používala nárazově prášky). Na její tělo už toho očividně bylo moc a její imunitní systém ten nápor nezvládnul. Navíc make-up, který používala, obsahoval parabeny (konzervační látky v kosmetice) a později se ukázalo, že má na tyto látky alergickou reakci. Takže si celou dobu pleť – ve snaze její vzhled trochu zlepšit – dráždila. Terapeutka mamince doporučila detoxikaci, jíst hodně mrkve, řepu, dala jí homeopatické kapky a doporučila hodně pít. To byl začátek března. Pak mamince již na třetím kožním oddělení potvrdili alergii na parabeny a prokázali těžké kovy.

První balení ječmene a chlorely putovala ke mně do rodiny a k mamince se slovy, že nemá co ztratit, a když píšou, že chlorella pomáhá tělu vyčistit se od těžkých kovů, tak ji bude jíst. A já tak aspoň budu mít otestováno, že opravdu funguje. Zpětně se tomu musím smát. Trvalo to asi 3 měsíce a mamince začaly růst nové vlasy. Postupně se jí dala do pořádku kůže. Přestala svědit, získala normální barvu a maminka si pochvalovala, že se nemusí tolik mazat tělovým mlékem. Maminka nahradila kosmetiku šetrnějšími přípravky, pravidelně jí zelené potraviny, vlasy si barví přírodními barvami.  Posledních dvacet let mívala vlasy krátké, nejdelší na ramena a nyní jako trojnásobná babička je má do půli zad. Krásné a husté.  Detoxikace probíhala ve vlnách a celkově trvalo rok a půl, než maminka cítila, že je úplně fit. Ale k výrazným změnám došlo už po 3 měsících pití 2 čajových lžiček ječmene a konzumace 20 tabletek chlorely.

Ať už vás trápí jakékoliv potíže nebo si chcete udržet déle svoje zdraví, rozhodně stojí za to se v jídelníčku opřít o naše zelené potraviny. Já sama doma prověřenější a přínosnější potraviny nemám a jsem si jistá, že většina lidí také ne. Takže nás všechny čeká ještě spousta smysluplné práce.