Vložená energie se vždycky vrátí.

A je úplně jedno, jestli je dobrá (pozitivní) nebo špatná (negativní).

Vždycky se nám vrátí to, co vyšleme ven (směrem k našemu okolí – lidem i prostředí).

Vnímám a vidím to denně.

Teď si možná říkáš, proč tady ukazuji to MEGA obří vejce (ano, má minimálně 8 centimetrů!!!).

Přinesl mi ho ukázat manžel. Snesla ho jedna z našich slepic. Dobře se o ně stará. Každé ráno jim otevře, dá jim čistou vodu, pšenici, granulky, nějaké dobroty z kuchyně… pohladí je, něco jim poví…Když se vrátí z práce, tak se to opakuje a večer zase. Chová je v náručí, hladí je po peří, kontroluje jim drápky, hezky o nich přemýšlí a hezky o nich mluví. Kurník jim vylepšil tak, že říkám, že mají „Interhotel“, „Hilton“ nebo „Fort Nox“. Děti jim nakopávají žížaly, mluví o nich jako o „našich koko“ a nikdo se netřese na to, až se z nich za pár let asi uvaří polévka (u nás nebo u někoho jiného…). „Pařátek“ se nechá dožít, to víme už teď… (jasně, ekonomicky to nedává smysl, ale máme k ní vztah. Je to ta nejosobitější slípka.)

Kam tím mířím?

Úplně cokoliv, čemu věnujeme od rána do večera pozornost, tak se bude zvětšovat. V dobrém i ve špatném.

  • Ať už to bude naše práce (jakou do ní dáváme energii, když ji děláme?),
  • kvalita vztahů s lidmi kolem (jak o nich přemýšlíme, co jim v životě přejeme?),
  • životní prostor, který obýváme (od toho mikroprostoru ve smyslu našeho bytu a zahrádky až po les, který je za domem a planetu, na které jsme všichni…)
  • nebo my sami (jak o sobě smýšlíme, jak o sebe pečujeme, jak se respektujeme?).

Za sebe můžu říct, že ne vždycky jsem si tohle uvědomovala. Větší změny v tomhle ohledu jsem začala dělat až po 30. narozeninách a ty opravdu zásadní před dvěma lety. Díky za to. A poslední rok? To je vůbec moje životní smršť. Ale proč se to děje?

Protože se na to zaměřuji a vím, kam v životě jdu.

Víš to i Ty?

Možná otázka pro dnešní den budu ráda, když se podělíš do komentáře – Čemu věnuješ nejvíc pozornosti a péče během svého „všedního dne“? (ne o víkendu, a když „vyjde čas“) Ale právě DNES?