Proč je chytré mít pasivní příjem z MLM, přestože jsem ve svém oboru úspěšná ??? 

Možná už jste ve svém oboru úspěšná. A třeba jste i vyhledávanou značkou. Zákazníci Vás pravidelně vyhledávají. Můžete vlastnit kosmetický salón, výrobní provoz nebo jste třeba zaměstnaná na manažerské pozici v mezinárodní společnosti.

Hlavním znakem vaší dosavadní ekonomické činnosti je to, že ji vykonáváte z nějakého konkrétního místa, a že když ji na pár měsíců vykonávat přestanete, pravděpodobně vám přestanou chodit na váš bankovní účet příjmy. Nebo se dramaticky sníží.

Bohužel vím, že mnoho lidí se díky různým krizím, které následovaly po obdobích blahobytu, cítili velmi zaskočeni a nekomfortně. Jejich jinak jistý příjem a rozjetá kariéra najednou ze dne na den utrpěly šok.

Pokud jste úspěšná, tak jistě máte dostatečné úspory, které pokryjí nepředpokládané situace. Přesto, opravdu jste ani jednou neuvažovala, že by bylo rozumné mít příjem z více zdrojů?

Osobně jsem to zažila v roce 2009, kdy jsem byla nucena kvůli celosvětové ekonomické krizi opustit své perspektivní místo na velvyslanectví. V tu chvíli jsem přišla o jistotu, o které jsem do té doby nepochybovala. Měla jsem všechny předpoklady tam pracovat a do budoucna rozvíjet kariéru v diplomacii. Ale přišla krize a velvyslanectví přešlo do „nouzového“ režimu.

A tak jsem začala hledat jiné způsoby uplatnění. Se závazky a mimo hlavní město (z nějž jsem po 25 letech odešla).

Tři týdny na úřadu práce mi stačily, abych se rozhodla, že začnu podnikat v oblasti, která frčí v každé době – na finančním trhu. Tehdy jsem se zamilovala do síťového marketingu. Do principů, na nichž staví. V oblasti financí jsem vydržela 8 let. Investice, hypotéky, pojištění se staly mým denním chlebem. A také konzultace, pohovory…

Moje osobní priority se změnily, a tak jsem postupně přešla do sektoru zdravotní prevence a zdravého životního stylu, kde se pohybuji už i coby maminka tří dětí od jara 2015.

PROČ CHTÍT PASIVNÍ PŘÍJEM A PRÁCI KDYKOLIV a ODKUDKOLIV?

Pokud jste úspěšným člověkem ve svém oboru, jistě víte něco o DIVERZIFIKACI. Ať už se jedná o diverzifikaci rizik v rámci investic nebo diverzifikaci příjmů. Zkrátka je to skvělý mechanismus pro minimalizování rizik díky jejich rozložení.

Pravděpodobně se mnou budete souhlasit, že je lepší mít k dispozici více příjmů než jeden. I v rodině pravděpodobně žijete aspoň ze dvou příjmů.

Pozor – možná namítáte, že váš stávající příjem je dostatečně vysoký a jeden zdroj vám stačí (případně dva, když počítáme partnerův příjem).

Co se ale stane, když jeden vypadne? Zažili jste to? Nemoc, rozchod, neplánovaný vyhazov, rozsáhlá pojistná událost ve firmě (třeba záplavy?). To jsou situace, které běžně řeší stovky lidí denně v této republice.

Nechci to rozvádět, i když by se o tom dala napsat kniha, ale jenom si představte, kolik žen se neodhodlá k odchodu od partnera z ekonomických důvodů? Kolik zaměstnanců přichází o práci nebo sedí doma se 60% svého platu. Kolika podnikatelům se zničily během povodní provozovny, někdo jim vytopil showroom či sklad, protože se ucpal odpad nebo podnikají v oblasti, která vzkvétá v době blahobytu (zábavní průmysl, bary, různé nadstandardní pečující služby, prodejny se vším možným, co lidé přestávají kupovat v dobách krize – tady mě napadá nejméně 40 konkrétních tváří lidí z mého okolí…)?

Naše rodina nyní žije díky mému podnikání a manželovu zaměstnání ze 7 různých druhů příjmů v různých výších (od tisícovky po desítky tisíc). Když jeden příjem vypadne, nijak zásadně to neohrozí chod domácnosti. Vždycky můžeme přesměrovat svoji energii na navyšování příjmu, který chceme z různých strategických důvodů navýšit.

Budování více příjmů je vlastně zábava a získáte u toho spoustu zkušeností.

A to, že si začnete budovat další příjem, vůbec neznamená, že byste opouštěli svoji stávající profesi. Pouze si zajišťujete další zdroj příjmu. To, že si úspěšná kosmetička, právnička nebo lékařka začne budovat i příjem z MLM, neznamená, že by přestávala být úspěšnou kosmetičkou, právničkou nebo lékařkou. Jenom dělá další krok ke své nezávislosti a finanční svobodě.

A proč zrovna v MLM?

Kromě mnoha jiných důvodů, když ho děláte dobře, tak i po pár měsících podnikání můžete mít svoji firmu vybudovanou tak, že i kdybyste nemohli vystrčit nos z bytu, tak příjem mít stále můžete.

A co je pro většinu lidí důležité, v MLM se začíná bez zbytečně vysokých nákladů, zaměstnanců, provozoven či skladů.

Co by to znamenalo pro vás, kdybyste nyní měli ještě další příjem, než je ten z Vašeho zaměstnání či jednoho hlavního podnikání?

Pokud si to dokážete představit, dokážete to i uskutečnit. A pokud zatím nevíte, jak, ale láká vás to, tak se můžete spojit s námi a třeba přijdeme na to, jak vybudovat pro Vaši rodinu další stabilně rostoucí příjem.